W zgodzie z naturą… lampy ogrodowe z naturalnych materiałów

Ostatnio pisaliśmy o rozwiązaniach oświetleniowych na zewnątrz do naszych ogrodów. Wszystkie produkty można zobaczyć tutaj 

Dzisiaj również chcemy przybliżyć Wam temat nowoczesnego oświetlenia, a konkretnie lamp z kolekcji zupełnie naturalnej – Light & Deco marki New Garden.

 

Ta kolekcja lamp to seria lamp zewnętrznych do której należą lampy wiszące, lampy stojące oraz mniejsze idealnie pasujące na stoły, komody. New Garden żyje w zgodzie z naturą. Produkty tej marki są wykonywane w procesach, które redukują odpady nawet do zera. To wszystko za sprawą zrównoważonych procesów nad którymi codziennie pracują. Istotne jest również to, że wszystkie produkty w 100% nadają się do recyklingu i posiadają długą żywotność, co przekłada się na zmniejszanie ilości odpadów. Dlatego wraz z firmą New Garden chcemy promować odpowiedzialną konsumpcję.

Ręcznie plecione lampy do ogrodu lub na taras

 

Dzisiaj skupimy się na lampach z kolekcji wspomnianej wyżej. Kolekcja naturalna, to ogrodowe lampy wiszące o bardzo ciekawym designie, jakich jeszcze w naszym kraju nie było wcześniej. Uwaga: nie znajdziesz ich w marketach. Dlaczego? Wiemy, że markety nastawiają się na masową sprzedaż, tanio i szybko. Tutaj nie ma mowy o szybkości, a to dlatego, że lampy tarasowe New Garden są to ręcznie plecione produkty. Tak! Dokładnie jak na zdjęciu widać, naturalne włókna bambusowe wyplatane przez zaangażowanych rzemieślników. Tarasowe lampy są idealnym uzupełnieniem oświetlenia każdej przestrzeni w Twoim domu lub ogrodzie, nadając jej naturalnego charakteru.

 

 

 

Czy warto na nią czekać?

 

Pytacie często przed zakupem, o czas oczekiwania na lampy tarasowe, czy może się uda wcześniej bo 3-4 tygodnie to długo. Rozwiewam zatem Wasze wątpliwości. Jak wspomniałam wcześniej, nie ma mowy o pośpiechu, z uwagi na to, że cały proces produkcji skupia się na wykonaniu abażurów z naturalnych materiałów, nie wykonuje tego żadna maszyna, czy linia produkcyjna. Stąd czas oczekiwania jest wydłużony, ale uważam że warto, z kilku powodów:

  1. Naturalne włókna nadają się do użytku zewnętrznego, są bardzo trwałe
  2. Nowoczesna technologia żarówek ledowych gwarantuje żywotność i odporność na warunki zewnętrzne – takiej technologii nie znajdziesz w markecie lub tańszym zamienniku (jeśli ktoś w ogóle odważy się podrabiać taką jakość?!)
  3. Wyposażenie: pilot, ładowarka, ładowanie solarne lub bateria do ponownego ładowania (jak ładowanie telefonu)
  4. Nie wymagają instalacji elektrycznej

 

Połączenie natury z nowoczesną technologią

 

Lampy do ogrodu występują w kilku wersjach. Np. lampa bezprzewodowa do ogrodu, wyposażona jest w opatentowaną, nowoczesną żarówkę, która jest przenośna, można ją ładować tak jak telefon komórkowy, zawiera 900 lumenów i nie wymaga instalacji. Po prostu wystarczy ją położyć i dzięki magnetycznej podstawie będzie się trzymać. A w zestawie znajduje się również pilot do włączania i wyłączania, duży plus za możliwość zmiany intensywności światła! Ten wariant bezprzewodowy występuje jako lampa wisząca na zewnątrz lub stojąca.

Lampa stojąca na taras lub do ogrodu z kolei występuje w opcji również na kabel. Wykończenie z kablem In & Out zawiera żarówkę E27, ta oprawa świetlna jest regulowana zarówno pod względem temperatury światła (możemy przejść od zimnej do ciepłej), jak i intensywności. Posiada również timer i kreator grup oświetlenia do sterowania kilkoma lampami tego systemu za pomocą tego samego pilota. Kabel ma powłokę z włókna z efektem juty, co nadaje lampie organiczny charakter, a przede wszystkim nie psuje aranżacji! Ale trzeba także zaznaczyć, że te lampy stojące zewnętrzne również występują w opcji na ładowanie – a wówczas nie ma żadnych kabli.